Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Srí Lanka - letoviska a destinace

Ostrovní stát Srí Lanka se nachází v jihovýchodní Asii poblíž Indického poloostrova. Srí Lanka nemá hranice se žádným státem, mezi Indií a Srí Lankou je 30 km pás moře. Od Indie odděluje Srí Lanku úžina Palk, přes kterou se táhne řetěz korálových útesů známý jako Adamův most. V současnosti jde o řetěz vápencových vrcholků, které vyčnívají nad hladinou. Dříve však tvořili schůdnou cestu, která byla údajně zničena velkou bouří v roce 1480.

Srí Lanka, dříve známá jako Cejlon, jejíž břehy jsou omývány vodami Indického oceánu, bezesporu patří k těm místům, které nás přitahují svým kouzelně exotickým tajemnem. Umění, kultura i životní styl místních obyvatel jsou ovlivněny buddhismem a hinduismem. Téměř na každém kroku potkáte sochy Buddhy, mnohdy v nadlidské velikosti, pocházející z doby před mnoha staletími.

Srí Lanka nabízí svým hostům především teplé vlny Indického oceánu, široké pláže se zlatavým pískem a pozvolným přístupem do vody lemované palmami, korálové útesy lemující pobřeží, v nichž žijí tisíce druhů překrásných pestrobarevných živočichů a rostlin. Ostrov je dlouhý 433 km a široký 225 km v nejdelších místech, což tvoří rozlohu 65 610 km2. Z jedné strany je omýván Indickým oceánem a z druhé Bengálským zálivem. Srí Lanka je ostrovem mnoha kontrastů, kdy kilometry překrásných pláží ze zlatého písku střídá hornaté vnitrozemí s potoky, vodopády, tropickým pralesem, exotickou flórou, čajovými a jahodovými plantážemi a také nejvyšším vrcholem 2 524 m n. m.

Toužíte-li po netradičně strávené dovolené, vydejte se na průzkum vnitrozemí. V horách narazíte na romantické potůčky s vodopády, stráně, kde se pěstuje známý cejlonský čaj, a zajímavé osady s domorodým obyvatelstvem.  Postupně budete scházet až na pobřeží, které uchvátí i ty nejnáročnější cestovatele. Teplé a provoněné večery lákají k romantickým procházkám či posezení na břehu moře. Sportovní možnosti jsou vynikající, a to jak vodní sporty, tak i plážové. Destinace se výborně hodí ke kombinovaným pobytům na plážích s hodnotnými výlety do vnitrozemí. Vlny Indického oceánu zvou ke koupání oceánského typu, tj. život na plážích určuje rytmus přílivu a odlivu a živý příboj.

Srí Lanka – to jsou vzácné kameny, aromatické čaje, fascinující míšení odlišných kultur a historií, rajský tropický ostrov s přívětivými lidmi, bujnou vegetací, písčitým pobřežím s modrým mořem. Neodmyslitelnou součástí kulturního dědictví na Srí Lance je tradiční alternativní medicína – Ajurvéda, která pomáhá tam, kde klasické léčebné postupy selhávají. Relaxovat tak můžete ve vlnách Indického oceánu nebo vyzkoušet služby center přírodní medicíny ayurvédy, třeba s výukou meditací.

Historie ostrova je velmi bohatá, neboť sahá až do prehistorických dob. Události na ostrově byly ovlivňovány především z Indie, později ostrov postupně ovládali Portugalci, Holanďané a Britové. S výjimkou hlavního města Kolomba, které si dodnes zachovalo svůj původní kolorit, zde nenaleznete jiné velké město. Velmi pestré je na Srí Lance náboženské složení obyvatel. Na ulicích zde potkáte buddhisty, hinduisty, muslimy i křesťany.

Srí Lanka má pestrobarevnou přírodu s velkolepou faunou a flórou. Národní parky na tomto území začali vytvářet Britové a dnes je tu poměrně dobrá a hustá síť těchto parků – kolem 100 chráněných oblastí. Pravidla chování jsou v národních parcích velmi přísná a musí se striktně dodržovat. Musíte být doprovázeni profesionálním znalcem parku. Vyskytuje se tu obrovské množství druhů drahých kamenů a více než 60 druhů polodrahokamů. Dále 170 druhů původních orchidejí, 242 druhů motýlů, 441 druhů ptactva a více než 500 druhů léčivých rostlin.

Nejlepší dobou k návštěvě západních a vyšších oblastí Srí Lanky jsou měsíce prosinec až březen. V květnu až září je nejlepší zavítat na východní pobřeží. Díky různorodým klimatickým poměrům, se zde můžete věnovat mnoha typům sportů, jako např. dlouhým procházkám, rybaření, golfu, ale také vodním sportům, jimž vévodí potápění se do fascinujícího podvodního světa. Mezi vyhledávaná místa patří Beruwela, Bentota, Negombo, Koggala, Hikkaduwa, Kalutara, Wadduwa.

Jižní pláže - Kalutara, Beruwela, Bentota, Induruwa, Ahungala
Jednotlivé rázovité vesničky jsou situované na pobřeží moře jižně od Colomba. Charakter pobytu v této oblasti jižně od Colomba je přírodnější a divočejší než na severu. Směrem na jih ubývá civilizace a na plážích přibývá světlého písku a kokosových palem, které podporují pocit exotické dovolené.

Severní pláže - Negombo
Městečko nacházející se na západním pobřeží ostrova ve vzdálenosti asi 40 kilometrů severně od hlavního města Colomba. Výrazně menší alternativa letoviska Negombo situovaná 20 km severně od Negomba a 60 km od Colomba. Písčitá pláž okrové barvy nabízí klidnou nerušenou dovolenou.

Na Konec světa do Národního parku Horton Plains

Na Konec světa do Národního parku Horton Plains

Srílanská vysočina je považována za jednu z nejrozmanitějších a také nejhezčích oblastí ostrova. Kromě tolik typických čajových plantáží zde najdeme husté deštné lesy, vodopády, jezera, jeskyně, jedinečnou faunu a flóru...A také Konec světa. Ten se ukrývá v nejvýše položeném národním parku Srí Lanky – v Horton Plains.

celý článek

 

Zájezd na Srí Lanku a Maledivy – 14 dní v ráji

Zájezd na Srí Lanku a Maledivy – 14 dní v ráji

V Praze je něco málo nad nulou, což není pro začátek prosince nijak neobvyklé počasí. Letadlo Boeing 770-700 společnosti Emirates se s námi právě vydává do teplých krajin – míříme přes Dubaj na Srí Lanku a Maledivy. Po pěti hodinách letu přistáváme v Dubaji, kde již teplota dosahuje velmi příjemných třiceti stupňů. Naše cesta za zážitky právě začíná.

celý článek

 

Galle - koloniální romantika za zdmi pevnosti

Galle - koloniální romantika za zdmi pevnosti

Galle je téměř stotisícové město na jižním pobřeží Srí Lanky . Je sídlem správy okresu Galle a zároveň administrativním centrem Jižní provincie Srí Lanky . Město, které bylo od pradávna důležitým přístavem, ovládali sinhálští králové, Portugalci, Holanďané a do roku 1947, kdy se země stala nezávislou, Angličané. Galle je oblíbeným cílem turistů a návštěvníků jihu ostrova.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy Srí Lanka

Zájezdy Srí LankaOriginální zájezdy na ostrov Srí Lanka za dostupné ceny. Poznání, zážitky a relaxace, ubytování na zajímavých místech a služby českého delegáta.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko